Poraz OFK "Polet 1926" u Šamcu

Ekipa OFK Polet 1926 doživjela je potop u Šamcu. Loš pristup igri, uz mnoštvo grešaka nekarakterističnih za fudbalere brodske ekipe, doveli su do poraza od šamčanskog Borca s visokih 4:0.

Već u prvom poluvremenu fudbaleri Borca stekli su ogromnu prednost golovima Galešića u 11. i 32. minutu. U 39. minutu, nekadašnji igrač banjolučkog Borca, Bojan Petrić, skrivio je jedanaesterac koji su domaćini golom Perića, uspješno realizovali. U svlačionicu se otišlo s rezultatom 3:0.

Očekivalo se da će igrači Poleta, fudbalskim žargonom rečeno, proraditi i gristi na terenu, ali to se nije dogodilo. Naprotiv,  Ekipa Borca je rutinski privela utakmicu kraju i uspjela do kraja susreta da postigne još jedan pogodak za konačnih 4:0.

Da se nervoza unijela u redove gostiju iz Broda govori podatak da je, pomenuti Petrić, dobio crveni karton u 90. minutu.

Nakon ove utakmice, OFK Polet 1926 na tabeli zauzima 7. mjesto s osvojenih 12 bodova na 8 utakmica.

Sljedeće kolo, ekipa Poleta će ugostiti ekipu Mladosti iz Donje Slatine.

Utakmica je na programu u nedjelju, 4. oktobra na gradskom stadionu, s početkom u 15:30 časova.