Kup BiH: Poraz Borca u Ljubuškom

Rukometaši Borca poraženi su danas u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH od ekipe Izviđača. Tim iz Ljubuškog je slavio sa 34:31 i tako stekao prednost pred revanš zakazan za 21. april u Banjaluci gdje će pasti odluka o putniku u polufinale.

Bio je to pravi derbi u ovom trenutku dvije prvoplasirane ekipe Premijer lige. Nakon što je prvo poluvrijeme završeno neriješenim rezultatom, prvu osjetniju prednost domaći su napravili u 43. minuti kada su otišli na plus 3 (26:23), prenose Nezavisne.

Ipak, uslijedilo je fantastičan period igre Banjalučana koji su napravili seriju 4:0, najviše zahvaljujući krilima, Vladi Draganiću i Luki Periću, te su u posljednjih 10 minuta ušli sa vodstvo 27:26.

No finiš je pripao Ljubušacima, koji su brzo vratili vodstvo (28:27), a zatim i dva gola prednosti (29:27). Na kraju su „skauti“ slavili sa 34:31, što je rezultat koji i jednima i drugima daje nadu pred revanš u "Boriku".

Najefikasniji u redovima Borca bili su Draganić sa 8, Perić je dodao 6, a Milan Dakić pet golova.