U Šamcu je danas organizovana prva akcija dobrovolјnog davanja krvi u ovoj godini, u kojoj su ovu dragocjenu tečnost dala 62 lica za potrebe Zavoda za transfuziju u Doboju.
Akciju je danas u svojim prostorijama organizovao Crveni krst Šamac u saradnji sa dobojskim Zavodom za transfuziju.
Sekretar šamačkog Crvenog krsta Danica Radulović rekla je da su se akciji odazvala 72 lica, među kojima ima i novih mlađih dobrovolјnih davalaca.
Ona je istakla da stanovnici Šamca kojima je potrebna krv ne moraju da traže davaoce, već je dovolјno da se jave u kancelarije Crvenog krsta i krv će biti obezbijeđena.
„Zahvalјujući povećanom odzivu u mogućnosti smo da tokom cijele godine obezbijedimo krv pacijentima sa područja naše opštine koji se liječe u Doboju ili Banjaluci“, navela je Radulovićeva.
Ona je najavila za četiri mjeseca drugu akciju dobrovolјnog davalaštva krvi, kada i proslavlјaju 100 godina postojanja Crvenog krsta.
Podjeli: