Željezničar i Borac podijelili bodove na Grbavici

Fudbaleri Željezničara i Borca podijelili su večeras bodove na stadionu Grbavica u okviru prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigravši neriješeno 1:1.

Banjalučani nisu dobro igrali u prvom poluvremenu, pa su domaći došli do gola prednosti u 43. minutu, kada je Petar Bojo iskoristio lošu reakciju Aleksandra Vojnovića i Đorđa Milojevića, te zatresao mrežu Nikole Ćetkovića.

Početak drugog poluvremena obilježila je igra na sredini terena, te nekoliko situacija gdje su u žestokim duelima bili igrači obje ekipe pa je i sudija Antoni Bandić imao pune ruke posla.

Napadao je Borac neuspješno, skoro do kraja meča, a kada se činilo da će u odbranu titule krenuti porazom – stigli su do boda.

Kulašin je bio strijelac nakon loše intervencije golmana Bendera.

U sudijskoj nadoknadi gosti su mogli i do sva tri boda, Goran Zakarić je odlično izveo slobodan udarac, ali je Bender paradom uspio da izbaci loptu u korner.