SPORT
Školu plivanja pohađalo 140 mališana
Školu plivanja u Šamcu za mjesec i po prošlo je 140 djece, od čega su 83 nova plivča, dok su ostali pohađali napredni kurs.
– Najviš djece je bilo sa šamačke opštine, iz Obudovca, Batkuše i Slatine, ali je bilo dosta mališana i iz Pelagićeva, Krepšića, Donjeg Žabara i Brčkog. Sa djecom rade tri iskusna profesora fizičkog vaspitanja – rekli su u Školi sporta "Obudovac".

Dodaju da su ove godine imali i nekoliko odraslih polaznika koji su prošli obuku, što ih posebno raduje, jer je među starijom populacijom značajan broj neplivača. Časovi su se održavali na bazenu u Orašju.

– Opština Pelagićevo već čestu godinu organizovano šalje djecu na časove plivanja, opštinski autobus ih dovozi, tako da svake godine kroz našu školu prođe pedesetak njihove djece – kažu u ovoj školi sporta.
M. V.



