DRUŠTVO

Šamac: Niču jagode i lješnik

 U Šamcu su danas potpisani ugovori sa tri lica koja su u okviru projekta Razvojnog programa UN /UNDP/ aplicirala za sadnju lješnika i jagoda, te dobila opremu u vrijednosti od po 5.000 KM.

Ugovori su potpisani između opštine Šamac i tri aplikanta koja su prošla proceduru javnog poziva u junu, a u okviru projekta “Lokalni integrisani razvoj”, koji sprovodi UNDP u saradnji sa opštinom.

Načelnik Službe za lokalni ekonomski razvoj opštine Šamac Predrag Nedić rekao je novinarima da je u okviru ovog projekta, u saradnji sa 21 opštinom u BiH, u junu bio raspisan javni poziv za dodjelu sredstava za podizanje zasada lješnika i jagoda, odnosno jagoda i trešnje u nekim drugim opštinama.

“Cilj projekta je podizanje životnog standarda ruralnog stanovništva i zapošljavanje. U okviru javnog poziva, sa ovog područja se prijavilo 25 lica. Međutim, nakon bodovanja i ocjenjivanja, samo tri aplikanta su dobila prolaznu ocjenu”, naveo je Nedić.

On je istakao da je UNDP formirao komisiju koja je izlazila na lice mjesta i vršila provjeru terena i ispitivanja zemljišta.

Nedić je naglasio da u okviru ugovora aplikanti dobijaju bespovratna sredstva, sjemenski sadni materijal, zaštitna sredstva i sistem za navodnjavanje.

“Vrijednost donirane opreme je oko 5.000 KM, s tim da i ti aplikanti imaju obavezu da učestvuju u realizaciji projekta sa 20 odsto sredstava. Ovim projektom opština Šamac želi da podrži razvoj poljoprivrede seoskih domaćinstava i zapošljavanje”, kaže Nedić. 

 

Slični tekstovi

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button