Cvijanović: Utvrditi ko je odgovoran za dešavanja u Širokom Brijegu

Željka Cvijanović, srpski član Predsjedništva BiH najoštrije je osudila, kako je navela, užasne i uznemirujuće scene iz Širokog Brijega sa koncerta Marka Perkovića Tompsona.
– Zgrožena sam ustaškom ikonografijom, pokličima i simbolima zločinačke NDH koji su obilježili ovaj događaj – navela je Cvijanovićeva na društvenoj mreži “Iks”.
Kako je istakla, veličanje ove mračne ideologije predstavlja opasan pokušaj istorijskog revizionizma, ali i duboku uvredu za sve žrtve, a posebno za srpski narod koji je za vrijeme NDH pretrpio strahovita stradanja i doživio genocid.
– Nigdje u civilizovanom svijetu nema i ne smije biti mjesta za ovakve pojave, pa tako ni u BiH – navodi se u obajvi.
Dodala je da od nadležnih institucija očekuje da utvrde sve okolnosti i odgovornost za sramna dešavanja u Širokom Brijegu, ali i da spriječe ponavljanje sličnih incidenata bilo gdje u BiH.
Inače, u sportskoj dvorani Pecara u Širokom Brijegu u petak 13. februara, održan je prvi od dva zakazana koncerta Marka Perkovića Tompsona.
Koncert je protekao i uz prisustvo sporne ikonografije i uzvika koji decenijama izazivaju oštre reakcije javnosti.
Nezavisne



