DRUŠTVO

Omladina Crvenog krsta doputovala kući iz Solferina (FOTO)

Omladina Crvenog krsta Republike Srpske iz svih krajeva Srpske vratila se sa čuvene manifestacije “Marš baklji” u Solferinu, na mjestu stvaranja najveće humanitarne organizacije na svijetu Crvenog krsta.

“Na Konferenciji mladih 2017. godine mladi su izrazili želju da prisustvuju ovoj manifestaciji, što smo im i omogućili”, kaže sekretar Crvenog krsta opštine Šamac Danica Radulović. 

Ona je dodala da je ukupno 46 omladinaca iz svih regija sa prostora Republike Srpske, u organizaciji Crvenog krsta Republike Srpske, posjetilo Solferino uz pratioce. 

Mladi kažu da su zadovoljni putovanjem i svim onim što su imali priliku vidjeti i doživjeti na ovoj manifestaciji koju Crveni krst Italije tradicionalno organizuje svake godine

Ispred Crvenog krsta opštine Šamac u Solferinu boravio je i mladi volonter šesnaestogodišnji Andrej Pavlović koji je istakao da je za njega ovaj put bio veliko iskustvo. 

“Na manifestaciji `Marš baklji` hiljade ljudi u koloni svijećama je obasjalo nebo i zemlju, disali su zajedno u jednom trenu. To se riječima ne može se opisati”, kaže Pavlović. 

On je rekao da su, pored svega što su vidjeli u Solferinu, Veroni i Veneciji imali priliku i da stvore prijateljstva sa mladima širom svijeta

Slični tekstovi

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button