KULTURA

Dušan Jovanović na čelu ”Prosvjete”

Dušan Jovanović iz Šamca izabran je za predsjednika Srpskog prosvjetnog i kulturnog društva /SPKD/ “Prosvjeta”.

Jovanović je dugogodišnji ugledni aktivista “Prosvjete”, a od 2005. do 2012. godine obavljao je dužnost predsjednika Društva, saopšteno je iz SPKD “Prosvjeta”. 

Na Palama je juče, u prisustvu velikog broja delegata, održana Vanredna izborna skupština SPKD “Prosvjeta” na kojoj su izabrani novi Nadzorni odbor, Glavni odbor i predsjednika Društva, koji je istovremeno i predsjednik Glavnog odbora i Skupštine Društva. 

Na prijedlog dosadašnjeg predsjednika Društva Mihajla Vujovića, za novog predsjednika izabran je Dušan Jovanović. 

Nakon Skupštine održana je i prva sjednica novoizabranog Glavnog odbora, na kojoj su za njegove potpredsjednike izabrani Mihajlo Vujović, Danka Mitrović i Velemir Avdalović. 

Skupština je usvojila zaključak kojim se, kao neprihvatljivom i štetnom po interese srpskog naroda i srpskog jezika, odbacuje nedavno donesena deklaracija o takozvanom zajedničkom jeziku, navodi se u saopštenju. 

Tim povodom SPKD “Prosvjeta” će objaviti i posebno saopštenje.

Slični tekstovi

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button