HRONIKATOP 1

Policija ušla u GRAS, izuzimaju dokumentaciju zbog tramvajske nesreće

Po naredbi Opštinskog suda u Sarajevu, inspektori MUP-a Kantona Sarajavo, a po nadzorom tužilaca, izuzimaju dokumentaciju iz GRAS-a koja se odnosi na upotrebu tramvaja 516 i svih čeških tramvaja.

Ukratko

  • MUP KS po nalogu suda izuzima dokumentaciju iz GRAS-a
  • Istraga se odnosi na tramvaj 516 i češke tramvaje
  • Izuzimaju se i personalni dosijei zaposlenih
  • Pretresi i u firmi „Vikler-Promet“ zbog navoda o magnetnim kočnicama

Takođe, izuzima se i dokumentacija u vezi sa personalnim dosijeima zaposlenih, dok se iz Ministarstva saobraćaja Kantona Sarajevo izuzima dokumetnacija vezana za stručni nadzor nad tramvajskim saobraćajem od strane GRAS-a.

– Navedene aktivnosti provode se u sklopu istrage o tramvajskoj nesreći – saopšteno je iz Tužilaštva Kantona Sarajevo.

Istovremeno, u sklopu provjere navoda iz prijave koja se tiče javnih nabavki magnetnih kočnica, vrše se pretresi u prostorijama firme „Vikler-Promet“ na dvije lokacije. U vezi sa navedenom prijavom izuzima se dokumentacija i iz GRAS-a.

Tragedija 12. februara

Podsjećamo, Sarajevo je 12. februara potresla vijest o nesreći u kojoj je, kako se sumnja usljed tehničkog kvara, stari tramvaj usmrtio mladog studenta Erdoana Morankića. Teško povrijeđena Ella Jovanović i dalje se oporavlja.

Nakon tragedije ostavku je podnio premijer Kantona Sarajevo Nihad Uk, ali građani ističu da to ne smatraju dovoljnim korakom.

Protesti su održani i prethodnih dana, a današnje okupljanje vidi se kao nastavak pritiska na nadležne institucije.

Slični tekstovi

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button